شماره تماس مستقیم: 1650 [021] 88709971 - 88709970
امروز : جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت : ۱۴:۵۸:۵۳
(ساعات کاری : شبنه تا پنجشنبه (صبح و عصر
تهران، خیابان ولیعصر، ابتدای پارک ساعی، پلاک2171، طبقه فوقانی شهرکتاب

آزمایشگاه پاتوبیولوژی تهران

آزمایشگاه پاتوبیولوژی تهران

آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک پزشکی و همینطور تشخیص طبی تهران لب، باکادری بسیار مجرب در بخش های ژنتیک و علوم آزمایشگاهی و استفاده از دستگاه های پیشرفته  و روز دنبا در حال خدمت رسانی به مردم کشور و دنیا می باشد. در ادامه مطلب توضیحات مختصری راجع به بخش های مختلف آزمایشگاه و تست هایی که در این بخش ها انجام می گیرد، پرداخته خواهد شد.

پاتوبیولوژی

پاتوبیولوژی

پاتولوژی در لغت به چه معناست؟

پاتولوژی در لغت به معنای علم مطالعه بیماری است که سه حوزه اصلی از جمله : آسیب شناسی، آسیب شناسی بالینی و آسیب شناسی تشریحی را شامل می شود.

بخش پاتولوژی آزمایشگاه

این بخش دارای دستگاه های بسیار مجهز و دقیق قابلیت انجام کلیه ی آزمایشات تخصصی مانند: سیتولوژی، آسیب شناسی و…هستند.

با انجام این آزمایشات، اگر اختلال و مشکلی در بافت های بدن باشد، منشا بیماری ها و تغییراتی که اساس پاتولوژی داشته باشد، شناسایی و تشخیص داده خواهد شد.

پاتولوژی در دو گروه بالینی و تشریحی تقسیم می شود:

پاتولوژی تشریحی: در این دسته مطالعات در حوزه میکروسکوپی، ماکروسکوپی شامل: اتوپسی، بیوپسی و سیتوپاتولوژی که سلول شناسی است، انجام خواهد گرفت.

پاتولوژی بالینی: در این گروه، بخش های مختلف میکروب شناسی، سرم شناسل، بیوشیمی انجام شده که به دنبال علائم و نشانه های بیماری و اختلالی در خون،ادرار، مایع نخاعی، ترشحات واژن و.. است.

تلاش مجموعه ی یک آزمایشگاه خوب در تهران بر آن است که با کنترل کیفی داخلی و همچنین شرکت در برنامه های ارزیابی کنترل کیفی خارجی، بهترین جواب را به پزشک، بیماران و مراجعه کنندگان به آزمایشگاه ارائه دهد.

اما به صورت کلی، آزمایشگاه ها شامل بخش های متعددی هستند، از جمله : بخش طبی، بخش ژنتیک، بخش پاتوبیولوژی هستند.

آزمایشگاه پاتولوژی:

همانطور که گفته شد، در بخش پاتوبیولوژی به آسیب شناسی بافت ها ، پاپ اسمیر، سیتولوژی از منظر بالینی به این آزمایشات پرداخته می شود.انجام آزمایشات پاتولوژی روی نمونه های بافتی، با تکنیک های خاص و با تجهیزات دقیق انجام می گیرد.

آزمایشگاه تشخیص طبی :

در این بخش روی نمونه های خون، ادرار، بافت و..کار شده  شامل تست ها  وبخش هایی می شود از جمله : هماتولوژی، سرولوژی، بیوشیمی، هورمون شناسی، انگل شناسی، میکروب شناسی، آنالیز ادرار، غربالگری، تضمین کیفیت می باشد.

بخوانید: تست های عفونی

آزمایشگاه ژنتیک پزشکی :

بخش ژنتیک پزشکی ازمایشگاه تهران لب شامل بخش های متعددی از جمله : سیتوژنیک، مولکولی و مشاوره ژنتیک می شود.

بخش مولکولی آزمایشگاه ژنتیک پزشکی:

در این بخش، بیماری هایی از جمله : بیماری های خونی، بیماری های پوستی، بیماری های عصبی، بیماری های استخوانی،بیماری های زنان و زایمان و..پرداخته می شود.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با آزمایشگاه تشخیص طبی و ژنتیک پزشکی تهران لب می توانید به آدرس :تهران، خیابان ولیعصر، ابتدا پارک ساعی پلاک ۲۱۷۱ ، طبقه فوقانی شهرکتاب ، مراجعه کنید.

اینستاگرام آزمایشگاه تهران لب

شماره های تماس:

۸۸۷۰۹۹۷۰ (۰۲۱)
۸۸۷۰۹۹۷۱ (۰۲۱)

 

بخش سیتوژنیک آزمایشگاه ژنتیک:

در بخش سیتوژنیک، کاریوتایپ، ARRY CGH و…انجام خواهد شد.

در بخش پاتوبیولوژی آزمایشگاه تهران لب، کادر مجرب و متخصص در حالفعالیت هستند و افرادی که در بخش پاتوبیولوژی کار میکنند را پاتولوژیست می نامند.

آزمایشگاه های پیشرفته ای مانند آزمایشگاه تهران لب، به دلیل داشتن تجهزیات پیشرفته ومدرن و همینطور گستردگی فضا و فعالیت، علاوه بر بخش پاتولوژی دارای بخش های آزمایشگاه تشخیص طبی و ژنتیک پزشکی نیز هستند.

در اخر باید بگوییم، بخش پاتوبیولوژی یک آزمایشگاه، یکی از تخصصی ترین بخش ها و آزمایشگاه ها می باشد که نقش بسیار مهمی در تشخیص و درمان دارد، بنابراین ازمایشگاهی که بخش های متعدد از جمله پاتولوژی را دارد، بسیار گسترده و مجهز خواهد بود و می توان برای تشخیص، درمان اکثر بیماری ها و انجام تست های مختلف به آن مراجعه نمود.نکته کلیدی و مهم دیگر آن است که برای تشخیص منشا بیماری و آسیب های بافتی، ازمایشگاه بسیار مهم است و توصیه می شود برای انجام اینگونه تشخیصات مهم و سرنوشت ساز حتما به یک آزمایشگاه خوب پاتولوژی مراجعه نمایید.

One thought on “آزمایشگاه پاتوبیولوژی تهران

پاسخ